Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Komentarai ir konsultacijos

split_long.png
Sudarytos palankesnės sąlygos juridiniams asmenims išsaugoti verslą 2020 04 30

 

Pasak projektą pateikusio finansų ministro Viliaus Šapokos, dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių verslas masiškai susiduria su netikėtomis mokumo ir likvidumo problemomis.

 

„Šio projekto tikslas – padėti išsaugoti verslą, kuris įprastomis rinkos sąlygomis buvo gyvybingas, tačiau dėl viruso sukeltų priežasčių susidūrė su bankroto grėsme“, – sakė V. Šapoka.

 

Priimtu teisės aktu suspenduota vadovo pareiga kreiptis į teismą dėl nemokumo bylos iškėlimo karantino laikotarpiu ir tris mėnesius po jo; apribota kreditorių teisė kelti nemokumo bylas ir pratęstas terminas susitarti su skolininku ne teismo tvarka karantino laikotarpiu.

 

„Šiais siūlymais siekiama sudaryti balansą tarp finansinių sunkumų paveiktų juridinių asmenų ir jų kreditorių. Iš vienos pusės įmonėms suteikiamas ilgesnis terminas sprendimų paieškai.

 

Kreditoriams teisė kreiptis dėl bankroto išlieka, bet pratęsiamas laikas susitarimui.

 

Tokiu būdu užtikrinama, kad nebūtų naudojamasi situacija ir nebūtų ignoruojami kreditoriai, o būtų bendradarbiaujama su jais, ieškoma sutarimo dėl esamos situacijos“, – sakė finansų ministras.

 

Įstatyme taip pat įtvirtintas juridinio asmens restruktūrizavimo bylos nutraukimas: Juridinių asmenų nemokumo įstatymo 114 straipsnio 2 dalyje nustatytas 3 mėnesių termino skaičiavimas bus sustabdomas karantino laikotarpiu ir 3 mėnesius nuo jo atšaukimo.

 

Vyriausybei suteikta teisė, įvertinus ir atsižvelgus į šalies ekonominę būklę, pratęsti juridinio asmens vadovo pareigos kreiptis į teismą dėl restruktūrizavimo arba bankroto bylos iškėlimo įvykdymo terminą ir restruktūrizavimo bylos nutraukimo terminą, ne ilgiau kaip iki šių metų gruodžio 31 d.

 

Įstatymas bus taikomas tik juridiniams asmenims, kurie nuo šių metų kovo 16 d. tapo nemokiais dėl COVID-19 viruso plitimo.

 

Sandoriai, sudaryti pasinaudojus dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) nustatytomis valstybės finansinėmis priemonėmis, negalės būti pripažinti negaliojančiais, išskyrus atvejus, kai jie buvo sudaryti pažeidžiant įstatymus arba apgaule.

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2020 m. birželis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
1
2
3
4
5
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos, Šventojo Jono Pauliaus II, Chiunes Sugiharos, Steigiamojo Seimo šimtmečio, Unesco pasaulio paveldo Lietuvoje, Tautodailės, Eugenijos Šimkūnaitės, Ateitininkų, Mokyklų bendruomenių METAIS

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!