Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Lietuvoje

split_long.png
Nepateikusiems finansinių ataskaitų – priminimai 2019 06 18

 

Siekdamas didinti verslo sąmoningumą ir gerinti bendrą verslo aplinką šalyje Registrų centras pirmą kartą siųs priminimus įmonėms, vėluojančioms pateikti ataskaitas už praėjusius finansinius metus. Tūkstančiai įmonių artimiausiomis dienomis sulauks priminimo ir paraginimo atlikti teisės aktuose nustatytą pareigą ir pateikti ataskaitas už 2018 metus.

 

Įmonių finansinės ataskaitos ne tik atskleidžia pagrindinę informaciją apie įmonę ir jos veiklą per pastaruosius metus, tačiau jose pateikti duomenys verslo partneriams ir kitoms suinteresuotoms šalims leidžia geriau įsivertinti potencialius partnerius ir priimti pagrįstus verslo sprendimus.

 

Priežiūrą vykdančioms institucijoms ir žiniasklaidai, o kartu ir plačiajai visuomenės daliai informacija apie įmonių veiklą ir jų finansinę padėtį padeda geriau atlikti savo darbą, didina pasitikėjimą verslo aplinka ir paties verslo skaidrumą

 

Todėl Registrų centras pirmą kartą visoms įmonėms ir organizacijoms, vėluojančioms pateikti ataskaitas už praėjusius finansiniu metus, šią savaitę išsiųs priminimus ir paragins atlikti įstatymu nustatytą pareigą pateikti ataskaitas už 2018 metus.

 

Be to, Registrų centro specialistai yra pasiruošę teikti verslui visokeriopą konsultacinę pagalbą. Tūkstančiai įmonių vadovų, el. paštu sulaukę priminimų ir paraginimų, taip pat gaus informaciją apie finansinių ataskaitų pateikimo procesą ir tvarką.

 

Kilus klausimų turės galimybę konsultuotis su specialistais telefonu arba klausimus pateikti interaktyviu būdu.

 

Šiuo metu finansines ataskaitas už 2018 metus yra pateikę kiek daugiau nei 70,5 tūkst. juridinių asmenų. Už 2017 metus viso sulaukta per 90 tūkst. ataskaitų.

 

Daugiausiai ataskaitų už praėjusius metus sulaukta iš uždarųjų akcinių bendrovių - viso per 52 tūkstančius.

 

Taip pat aktyviai šiemet šią pareigą vykdo mažosios bendrijos (7,2 tūkst.), asociacijos (6 tūkst.) ir viešosios įstaigos (3,7 tūkst.). Pastarosioms ataskaitų teikimas, be kita ko, yra aktualus norint neprarasti paramos gavėjo statuso.

 

Nors daugiausiai ataskaitų tradiciškai pateikia uždarosios akcinės bendrovės, tačiau yra nemažai didelių verslo įmonių, generuojančių dideles apyvartas ir įdarbinusių šimtus darbuotojų, kurios, deja, laiku neatsiskaito už praėjusius finansinius metus.

 

Būtent dėl šios priežasties Registrų centras šiemet ketina didesnį dėmesį skirti didžiosioms šalies įmonėms, kurios vėluoja pateikti finansines ataskaitas, esant poreikiui suteikti visas joms aktualias konsultacijas ir užtikrinti sklandų ataskaitų pateikimo procesą.

 

Prievolę pateikti metines finansines ataskaitas už 2018 metus turi apie 170 tūkst. įvairių teisinių formų juridinių asmenų, tačiau apie 30 tūkst. juridinių asmenų yra laikomi neveiksniais, kelis metus iš eilės neteikiančiais jokių dokumentų Registrų centrui.

 

Pildyti ir teikti finansines ataskaitas juridinio asmens vadovas ar įgaliotas asmuo gali prisijungęs prie Registrų centro elektroninės paslaugų sistemos.

 

Daugiau informacijos apie finansinių ataskaitų elektroninių rinkinių pildymą ir teikimą galima rasti Registrų centro interneto svetainėje.

 

Teisės aktai numato, kad juridiniai asmenys, kurių finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais, metines finansines ataskaitas Registrų centrui turi pateikti kasmet ne vėliau kaip iki gegužės 31 d.

 

Registrų centro inf.

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2019 m. lapkritis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
28
29
30
31
1
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo, Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos, Juozo Tumo-Vaižganto, Žemaitijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Jono Žemaičio-Vytauto, Pasaulio lietuvių, Juozo Naujalio, Laikinosios sostinės atminimo, Jėzuitų misijos Lietuvoje, Vietovardžių METAIS.

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!