Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Lietuvoje

split_long.png
Papildytas neapmokestinamųjų pajamų sąrašas 2019 07 11

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-3388(2)) dėl pasirinkimo sandorių apmokestinimo. Tikimasi, kad priimtos pataisos prisidės prie spartesnio startuolių skaičiaus didėjimo ir Lietuvos konkurencingumo augimo bei patrauklumo, siekiant pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų iš užsienio.

 

Dabartinio reguliavimo esmė, kad jeigu, pavyzdžiui, startuolis, maža įmonė suteikia opcioną, tai yra akcijas, savo darbuotojams iš anksto, jos iš karto yra apmokestinamos gyventojų pajamų ir valstybinio socialinio draudimo mokesčiais. Dažnu atveju yra labai sudėtinga nustatyti, kokia vis dėlto yra tos akcijos vertė. Be to, jos savininkas dar neįgyja visų į ją teisių. Kai jis jau išperka tas akcijas, tai yra bent po trejų metų, tuomet jau yra žinoma tikroji vertė ir nuo tos tikrosios vertės yra sumokami mokesčiai“, – Seime pristatydamas projektą aiškino ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

 

Priimtu pakeitimu nustatyta, kad neapmokestinamosioms pajamoms bus priskirta darbuotojo pagal pasirinkimo sandorius iš darbdavio ar su juo susijusio asmens nauda, gauta, įsigijus akcijų neatlygintinai ar už lengvatinę kainą, jeigu akcijos įsigyjamos ne anksčiau kaip po 3 metų nuo teisės į pasirinkimo sandorį suteikimo.

 

Tokioms pataisoms pritarė 82, prieš balsavo vienas, susilaikė 7 Seimo nariai. Priimtas įstatymo nuostatos bus taikomos pajamoms pagal pasirinkimo sandorius, kurie sudaryti nuo 2020 m. vasario 1 d.

 

Seimo spaudos biuro inf.

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2019 m. lapkritis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
28
29
30
31
1
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo, Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos, Juozo Tumo-Vaižganto, Žemaitijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Jono Žemaičio-Vytauto, Pasaulio lietuvių, Juozo Naujalio, Laikinosios sostinės atminimo, Jėzuitų misijos Lietuvoje, Vietovardžių METAIS.

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!