Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Lietuvoje

split_long.png
Paskelbti naujausi turto deklaracijų išrašai 2019 06 18

 

Gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2018 m. pateikė apie 96 proc. tai privalančių padaryti asmenų (apie 102 tūkst.).

 

Interneto svetainėje www.vmi.lt atnaujinti ir paskelbti metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenys už 2018 m.

 

Pažymima, kad pernai atnaujinus turto deklaracijų išrašų teikimo formą, suteikiamos papildomos duomenų peržiūros galimybės, taip pat skelbiami 200 didžiausią turtą už 2017 ir 2018 m. deklaravusių asmenų sąrašai.

 

Šiemet kiek anksčiau nei įprastai paskelbta beveik 49 tūkst. turto deklaracijų išrašų. Skelbiami išsamesni tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei, o turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI naudoja nustatant rizikingiausius mokesčių mokėtojus.

 

„VMI darbuotojams operatyviai įvertinus gyventojų pateiktas turto deklaracijas, išrašus nuspręsta paviešinti anksčiau nei numatyta teisės aktuose. Turto ir pajamų deklaracijų duomenys svarbūs vertinant gyventojų rizikingumą - informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas“, - teigia VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

 

Praėjusiais metais išaugo turto deklaracijas turinčių teikti asmenų skaičius, taip pat papildomai viešinamos ir tų asmenų, kurie anksčiau turėjo prievolę deklaruoti turtą, tačiau iki tol jų turto deklaracijų išrašai nebuvo vieši, deklaracijos.

 

Dėl šių priežasčių padidėjo skelbiamų išrašų kiekis, kuris išgrynino poreikį ir patogesnei duomenų peržiūrai.

 

Vartotojų patogumui koreguotas paieškos langas bei įdiegta duomenų peržiūros funkcija, leidžianti palyginti kelias skirtingais laikotarpiais pateiktas turto deklaracijas.

 

„Verta paminėti ir tai, kad nuo praėjusių metų galima matyti, kuri turtą deklaravusio asmens piniginių lėšų ar nekilnojamojo turto dalis yra Lietuvoje, o kuri - užsienyje. Taip pat, tame pačiame lange atvaizduojami pagrindinio deklaruotojo ir to asmens sutuoktinio duomenys, tad patogu peržiūrėti ir sutuoktinių turto pokyčius“, - pasakoja VMI atstovė. Gyventojų deklaruoto turto išrašų informaciją galima rasti VMI interneto svetainės skyrelyje „Informacijos rinkmenos“ (Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos -> Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai arba www.vmi.lt/cms/metines-gyventojo-seimos-turto-deklaracijos-duomenu-israsai­. 200 didžiausią turtą deklaravusių asmenų sąrašas skelbiamas skiltyje „Deklaruotas didžiausias turtas“.

 

Primenama, kad asmenys, dar nepateikę turto deklaracijos ar pastebėję netikslumų pateiktoje deklaracijoje ir duomenų išrašuose, privalo nedelsdami patikslinti (koreguoti)* deklaraciją/as, o patogiausiai tai padaryti naudojant VMI Elektroninio deklaravimo sistemą http://deklaravimas.vmi.lt

 

Svarbu pažymėti, kad, jei gyventojas nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, jo duomenys nėra paskelbti ir VMI sistemoje.

 

Išsamios konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos trumpuoju Mokesčių informacijos centro numeriu 1882. Konsultacijos įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

 

* Pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 187 straipsnį turto ir (ar) pajamų deklaravimo tvarkos pažeidimas, turto ir (ar) pajamų deklaracijų arba kitų su turtu ir (ar) pajamomis susijusių ataskaitų pavėluotas pateikimas mokesčių administratoriui ar nepateikimas, neteisingų duomenų įrašymas į mokesčių administratoriui pateiktas turto ir (ar) pajamų deklaracijas arba kitas ataskaitas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo aštuoniasdešimt iki vieno šimto aštuoniasdešimt eurų.

 

VMI prie FM inf.

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2019 m. lapkritis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
28
29
30
31
1
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo, Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos, Juozo Tumo-Vaižganto, Žemaitijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Jono Žemaičio-Vytauto, Pasaulio lietuvių, Juozo Naujalio, Laikinosios sostinės atminimo, Jėzuitų misijos Lietuvoje, Vietovardžių METAIS.

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!