Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Lietuvoje

split_long.png
Pensijų anuitetų skaičiuoklė: kiek gausite senatvėje? 2020 06 17

 

 

„Sodra“ pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę – ką gausite už pensijų fonde sukauptas lėšas senatvėje

 

„Sodra“ oficialiai pristatė Pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri daugeliui gyventojų, dalyvaujančių antros pakopos pensijų kaupime, padės pasirinkti jų lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą po to, kai „Sodra“ nuo šios liepos taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju.

 

 

„Iki to momento, kai „Sodra“ pradės teikti pensijų anuitetų mokėjimo paslaugą, liko laukti nebedaug. Tam esame pasirengę, o viešai prieinama skaičiuoklė ir kita informacija apie siūlomus pensijų anuitetus dar kartą parodo, kad galvojame apie naudą klientams ir veikiame skaidriai“, – teigia „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.

 

Pensijų anuitetų skaičiuoklė prieinama internete www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/pensiju-anuitetu-skaiciuokle ir skirta gyventojams, kuriems ateina laikas, kai jie gali rinktis pensijų anuitetą.

 

Tai reiškia, kad skaičiuoklė tiksliai veikia tiems gyventojams, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai.

 

Gyventojai turi įvesti savo gimimo datą (jungiantis prie skaičiuoklės iš asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui ji įvedama automatiškai), taip pat datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį, ir savo pensijų fonde sukauptą sumą.

 

Įvedus prašomus duomenis, pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių – standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo – išmokų dydžiai. „Sodra“ garantuoja, kad tokiomis sąlygomis mokės tokio ir ne mažesnio dydžio išmokas kiekvieną mėnesį visą likusį gyvenimą.

 

Kokį pensijų anuitetą rinktis?

Nuo liepos 1 dienos pensijų anuitetus iš „Sodros“ turės įsigyti tie antros pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie bus sukaupę 10 tūkst. ir daugiau eurų.

 

Gyventojams „Sodra“ siūlys tris pensijų anuitetų rūšis – standartinį, standartinį su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtąjį.

 

Standartinio pensijų anuiteto išmokos kiekvieną mėnesį  – didžiausios. „Sodra“ garantuoja, kad išmokos bus mokamos visą likusį gyvenimą ir jos nemažės. Standartinis pensijų anuitetas yra nepaveldimas.

 

Iš dalies paveldėti neišmokėtų išmokų dalį bus galima pasirinkus Standartinį pensijų anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu.

 

Šios pensijų anuiteto rūšies išmokos šiek tiek mažesnės, tačiau, jeigu žmogus nesulauktų 80 metų, jo paveldėtojams būtų išmokėta vienkartinė išmoka už žmogui priklausančias pensijų anuiteto išmokas iki jo 80-ojo gimtadienio.

 

Jeigu gyventojui svarbus paveldėjimas ir jam priimtina investavimo rizika, pasirinkus Atidėtąjį pensijų anuitetą, „Sodrai“ pervedama tik dalis pensijų fonde sukauptos sumos (dalis priklauso nuo žmogaus amžiaus), o likusią dalį gyventojui iki 85 metų išmoka pensijų kaupimo bendrovė periodinėmis pensijų išmokomis.

 

Kol periodines pensijų išmokas moka bendrovė, jos gali svyruoti – kiekvieną mėnesį, priklausomai nuo investavimo grąžos, gali būti didesnės ar mažesnės, o žmogui neišmokėta pensijų fonde likusi dalis yra paveldima.

 

Žmogui, sulaukusiam 85 metų amžiaus, „Sodra“ garantuoja, kad visą likusį gyvenimą mokės ne mažesnes, negu apskaičiuota, pensijų anuiteto išmokas. Pensijų anuiteto išmokos šiuo atveju nėra paveldimos.

 

„Sodros“ inf.
 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2020 m. liepa
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
29
30
1
2
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos, Šventojo Jono Pauliaus II, Chiunes Sugiharos, Steigiamojo Seimo šimtmečio, Unesco pasaulio paveldo Lietuvoje, Tautodailės, Eugenijos Šimkūnaitės, Ateitininkų, Mokyklų bendruomenių METAIS

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!