Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Lietuvoje

split_long.png
Turgaus prekiautojai gaus per 400 tūkst. eurų kompensacijų 2020 07 23
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog daugiau kaip 1,3 tūkst. turgaviečių prekiautojų šiandien pradžiugins VMI laiškai - juose informacija apie teigiamą sprendimą 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijai gauti. Pinigai prekiautojų sąskaitas pasieks per artimiausias 2 darbo dienas.
Dalis kriterijus atitinkančių turgaus prekiautojų Mano VMI šiandien gaus kiek kitokią žinią - kvietimą pateikti 2019 m. deklaraciją; atsidaryti sąskaitą Lietuvos finansų įstaigoje, į kurią būtų galima pervesti kompensaciją. Atlikę šiuos veiksmus jie taip pat netruks sulaukti turgavietės mokesčio kompensacijos.
Vis dėlto, apie 500 smulkiųjų verslininkų pateikė paraišką kompensacijai, nors neatitinka nustatytų kriterijų jai gauti, t. y. nedirbo nustatytu laikotarpiu arba vykdė kitą veiklą nei tą kuri nurodyta apraše, ir kurią vykdantys prekiautojai turi teisę į ją pretenduoti. Apie tai, jog neatitinka kriterijų, ir kurių konkrečiai, verslininkai taip pat bus informuojami per Mano VMI.
Kas gali pretenduoti į turgavietės mokesčio kompensaciją?
VMI primena, kad kompensaciją gali gauti turgaus prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitinka LR Vyriausybės nustatytus kriterijus. Norėdami gauti kompensaciją, jie iki rugsėjo 16 d. turi pateikti supaprastintos formos paraišką Mano VMI.
Kompensaciją gali gauti ne maisto produktais turguje prekiaujantys gyventojai, kurie atitinka šiuos kriterijus:
·        vykdo tęstinę veiklą: t. y. prekiautojas buvo registravęs individualią veiklą pagal pažymą arba įsigijęs verslo liudijimą bent vienai dienai nuo kovo 1 d. iki kovo 15 d. ir bent vienai dienai nuo balandžio 30 d. iki liepos 14 d.;
·        prekiautojas nukentėjo nuo COVID-19 (tai reikės patvirtinti teikiant paraišką);
·        prekiautojas yra pateikęs 2019 m. pajamų deklaraciją (jei tokią pareigą turėjo);
·        jam nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla;
·        prekiautojas mokėjo arba yra įsipareigojęs sumokėti 2020 metais turgavietės mokestį (tai reikės patvirtinti teikiant paraišką);
·        vykdo individualią veiklą pagal pažymą „Tekstilės, drabužių ir avalynės mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“ arba „Kitų prekių mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse“, arba įsigijus vieną iš 30 verslo liudijimų, kurių sąrašas yra čia.
Turgaus prekiautojas, kuris atitinka nurodytus kriterijus, prisijungęs prie Mano VMI pateikia supaprastintos formos paraišką. Paraiškos jam pildyti nereikia, ji yra užpildyta VMI turimais duomenimis, todėl ją reikia tik perskaityti ir pateikti. Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMI informuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama ar ne, ir jeigu ne, tai kodėl. Paraiškos pildymo instrukciją galima rasti čia.
Jei gyventojas atitinka numatytus kriterijus, turgavietės mokesčio kompensacija jam bus pervesta į paskutinę prekybininko Lietuvos finansų įstaigoje atidarytą banko sąskaitą.
 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2020 m. rugpjūtis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2020-uosius paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos, Šventojo Jono Pauliaus II, Chiunes Sugiharos, Steigiamojo Seimo šimtmečio, Unesco pasaulio paveldo Lietuvoje, Tautodailės, Eugenijos Šimkūnaitės, Ateitininkų, Mokyklų bendruomenių METAIS

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!