Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Komentarai ir konsultacijos

split_long.png
Juridinių asmenų nemokumo įstatymas: sprendžiamos juridinių asmenų nemokumo teisinio reguliavimo taikymo problemos 2019 06 28

 

Šio įstatymo pataisomis tobulinamas atlyginimo nemokumo administratoriui, turto pardavimo, bankroto proceso terminų, nemokumo procesų dalyvių ginčų nagrinėjimo ir kitų klausimų reguliavimas, spartinamos bankroto procedūros. Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės, tikimasi, kad bankroto administravimo terminas sumažės maždaug nuo 2,5 iki 1,5 metų.

 

Kartu sudaromos prielaidos kreditorių reikalavimų tenkinimui didesne apimtimi, skatinant finansinių sunkumų turinčių, tačiau perspektyvių juridinių asmenų restruktūrizavimą, juridinio asmens ir kreditorių neteisminius susitarimus, didinant nemokumo proceso išlaidų kontrolę, susiejant nemokumo administratoriaus atlygį su grąža kreditoriams.

 

„Atsiranda galimybės plačiau taikyti restruktūrizavimą. Keičiama nemokumo samprata, pagal kurią nemokumas nebereikš neišvengiamo bankroto. Įmonės, kurios dar yra gyvybingos, galės išlaikyti savo verslą nebankrutuodamos, bet keisdamos verslo profilį ir pan. Taip pat didėja kreditorių įsitraukimas į bankroto administravimo procesą, kartu didėja ir jų galimybės kontroliuoti administravimą, kreditoriams bus pristatomi ir restruktūrizavimo planai“, – Seimo Spaudos biurui sakė A. Širinskienė. Komiteto vadovė pažymi, kad siekiant įgyvendinti restruktūrizavimo planą, jo projektui turės pritarti restruktūrizavimo plano paveikiami kreditoriai grupėse.

 

Šis planas būtinas, siekiant iškelti restruktūrizavimo bylą, kuri iškeliama, kai teismas ta pačia nutartimi iškelia restruktūrizavimo bylą ir patvirtina restruktūrizavimo planą.

 

Įtvirtintas naujas nemokumo administratorių priežiūros modelis, apjungiant bankroto ir restruktūrizavimo administratorių profesijas į vieną ir iš valstybinės priežiūros pereinant į pusiau valstybinę, sukuriant nemokumo administratorių savivaldą.

 

Juridinių asmenų nemokumo įstatyme nustatyti nemokumo proceso principai.

 

Efektyvumo principas reiškia, kad nemokumo procese turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp finansinių sunkumų turinčio juridinio asmens ir kreditorių interesų, siekiant kuo didesnio kreditorių reikalavimų tenkinimo per pagrįstai trumpiausią laikotarpį.

 

Įtvirtintas kreditorių lygiateisiškumo principas, reiškiantis, kad panašaus pobūdžio reikalavimus turintiems kreditoriams suteikiamos lygios galimybės dalyvauti nemokumo procese, siekiant savo reikalavimų tenkinimo ir ginant kitas savo teises ir teisėtus interesus.

 

Įstatyme apibrėžtas skaidrumo principas reiškia, kad informacija apie nemokumo procesą būtų laiku prieinama visiems nemokumo procese dalyvaujantiems asmenims, išskyrus atvejus, kai reikia apsaugoti teisės aktais saugomus asmens duomenis ar komercinę (gamybinę) paslaptį sudarančią informaciją.

 

Taip pat nustatyti teisėjo vadovavimo procesui ir profesionalumo principai.

 

Daugiau – https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/68f2cad098b711e9ae2e9d61b1f977b3

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2019 m. lapkritis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
28
29
30
31
1
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo, Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos, Juozo Tumo-Vaižganto, Žemaitijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Jono Žemaičio-Vytauto, Pasaulio lietuvių, Juozo Naujalio, Laikinosios sostinės atminimo, Jėzuitų misijos Lietuvoje, Vietovardžių METAIS.

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!