Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Verslas

split_long.png
Gegužę – 0,2 proc. mėnesio infliacija 2019 06 10

 

  • 2019 m. gegužę, palyginti su balandžiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,2 proc. Daugiausia tam įtakos turėjo degalų, avalynės, drabužių, spirituotų gėrimų kainų padidėjimas bei šilumos energijos, asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, keleivių vežimo oro transportu paslaugų, atostogų išvykų kainų sumažėjimas.

 

  • Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,4 proc., o paslaugų – sumažėjo 0,1 proc.

 

  • Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,8 proc., o rinkos kainos padidėjo 0,4 proc.

 

  • 2019 m. gegužę, palyginti su balandžiu, dėl naujų vasaros sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 2,5 proc.

 

  • Transporto prekių ir paslaugų kainų 1,1 proc. pokytį nulėmė degalų kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų sumažėjimas.

 

  • Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,3 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: ypač pabrango kininiai kopūstai, svogūnai, morkos, melionai, saldžiosios paprikos, bet atpigo trumpavaisiai agurkai, ankstyvieji baltagūžiai kopūstai, pomidorai.

 

  • Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,1 proc.) nulėmė šilumos energijos kainų sumažėjimas.

 

  • Iš įvairių prekių ir paslaugų (kainos sumažėjo 1,6 proc.) daugiausia atpigo asmens priežiūros prietaisai, reikmenys ir priemonės.

 

Lietuvoje gegužę buvo 0,2 proc. mėnesio infliacija. Vartojimo prekių ir paslaugų kainos šalyje didėja penktą mėnesį iš eilės.

 

Statistikos departamentas pranešė, kad metinė infliacija (gegužę, palyginti su 2018 m. gegužės mėn.) siekė 2,7%, o vidutinė metinė infliacija – 2,4% (balandį – atitinkamai 2,8% ir 2,4%).

 

  • 2019 m. gegužės metinė (2019 m. gegužę, palyginti su 2018 m. geguže) infliacija sudarė 2,7 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo daržovių, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, tabako gaminių, spirituotų gėrimų kainų padidėjimas bei šiluminės energijos, vaisių, avalynės, asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, drabužių kainų sumažėjimas.

 

  • Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 2,1 proc., paslaugų – 4,3 proc.

 

  • Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 3,4 proc., rinkos – 2,6 proc.

 

Lietuvos statistikos departamento inf.

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

U Ž D U O K I T E   K L A U S I M Ą

             info@infolangas.lt

D Ė M E S I O ! ! !

D Ė M E S I O ! ! !

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

Buhalterio kalendorius

<
2024 m. gegužė
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
29
30
1
2
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

split

split

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2024-uosius paskelbė NATO ir Europos Sąjungos metais; Dainų šventės metais; Diplomatų Lozoraičių metais

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!