Buhalteriams, finansininkams, vadovams, teisininkams, biurų administratoriams. JŪS PRIVALOTE ŽINOTI DAUGIAU!

Verslas

split_long.png
TVF atstovai kritiškai įvertino planus kelti MMA 2019 06 26

 

Trišalės tarybos nariai susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos delegacija. Susitikime buvo aptartos Lietuvos darbo rinkos silpnosios vietos.

 

Didžiausią dėmesį TVF atstovai skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymo kitąmet didinti minimalią mėnesio algą (MMA) aptarimui, akcentuodami, kad Lietuvai vertėtų susitelkti į produktyvumo didinimą, o ne MMA kėlimą.

 

Diskutuodami apie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymą MMA nuo 2020 m. sausio 1 d. didinti iki 607 eurų, susitikime TVF rekomendacijomis vadovavosi ir darbdavių atstovai.

 

Abi pusės pabrėžė, kad MMA didinti reikėtų atsargiai, atsižvelgiant į lėtėjantį ekonomikos augimo tempą ir į potencialios krizės grėsmes.

 

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vykdomasis direktorius ir Trišalės tarybos pirmininkas Ričardas Sartatavičius akcentavo, kad Lietuvos banko skaičiavimais, nuo 2016 m. realus darbo užmokestis augo sparčiau nei darbo našumas.

 

Aptardami Darbo kodekso ypatybes, TVF atstovai pasisakė, kad būtina didinti Lietuvos darbo rinkos lankstumą ir produktyvumą.

 

Buvo darkart atkreiptas dėmesys, kad atsižvelgiant į Lietuvos ekonominę situaciją šiuo metu esantis MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis yra per didelis.

 

Darbdaviai taip pat kritiškai vertina Lietuvos MMA ir VDU santykį, kuris 2018 m. buvo lygus 46,5 proc. Nors LPK palaiko poziciją dėl MMA depolitizavimo ir Trišalėje taryboje priimtų sprendimų laikymosi, tačiau pažymėtina, kad MMA ir VDU rodiklis ne tik patenka į Trišalėje taryboje nutartą intervalą (MMA ir VDU santykis turėtų būti ne mažesnis nei 45 proc., bet ne didesnis nei 50 proc.), bet jau šiuo metu yra didžiausias Baltijos šalyse:

Latvijoje – 43,7 proc.;

Estijoje – 41,9 proc.

 

LPK nuogąstavimai dėl galimo neigiamo MMA didinimo poveikio regioniniam verslui sutampa su TVF misijos atstovų išsakytomis pastabomis. Lietuva stebimas specifiškumas ir dideli skirtumai regionuose, todėl MMA didinimas gali neigiamai paveikti verslo subjektus regionų lygmenyje.

 

Atsižvelgiant į Europos centrinio banko, Europos Komisijos, TVF pateikiamas rekomendacijas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktą išsamią analizę apie minimalų darbo užmokestį ir jo didinimo neigiamas pasekmes bei LPK atliktą analitinę apžvalgą, LPK ragina Vyriausybę atmesti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktą nutarimo projektą ir pakartotinai įvertinti galimybes didinti MMA nuo 2020 m. sausio 1 d.

 

www.lpk.lt inf.

 
Komentarai (0)
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
 
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 

Gaukite naujienas el. paštu

RSS

split

split

Savaitės sentencija

Nori išgirsti protingą atsakymą, protingai ir klausk.

J. V. Gėtė

Senesnės sentencijos

B U H A L T E R I !

Buhalterio kalendorius

<
2019 m. lapkritis
>
I
II
III
IV
V
VI
VII
28
29
30
31
1
Akcijos
MOKESČIŲ KALENDORIUS
NEMOKAMI seminarai
Renginiai
REIKŠMINGOS datos
 
 

Verta žinoti

Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo, Lietuvos Tarybos pirmininko, Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos, Juozo Tumo-Vaižganto, Žemaitijos, Lietuvos šaulių sąjungos, Jono Žemaičio-Vytauto, Pasaulio lietuvių, Juozo Naujalio, Laikinosios sostinės atminimo, Jėzuitų misijos Lietuvoje, Vietovardžių METAIS.

split

NAUJI mokymai - Tapkite profesionalu su LINKEDIN

AKTUALŪS nuotoliniai mokymai IŠMANUSIS BIURAS

→  SUSIDOMĖJOTE?

split

Vardadieniai

split

Šiandien orai Lietuvoje

Orai Vilniuje Orai Kaune Orai Klaipėdoje Orai Panevėžyje Orai Alytuje Orai Marijampolėje Orai Utenoje Orai Kėdainiuose Orai Ukmergėje Orai Mažeikiuose

9,56€  8,00 €   / IŠPARDUOTA!